Stránka je v beta verzii a je otvorená len pre registráciu učiteľov, pracujeme na kvalite a nových funkcionalitách, ktoré vám všetko uľahčia. O spustení a otvorení pre študentov vás budeme už čoskoro informovať mailom a na Facebooku.
Pyjama Academy

Písanie

Radi píšete a chcete sa stať spisovateľom, scenáristom či novinárom? V tom prípade nestačí ovládať gramatiku, je potrebné mať na písanie talent a ďalej ho rozvíjať. Predstavivosť a techniku posuňte za hranice Vašej fantázie on-line kurzami v Pyjamas Academy s on-line tútorom, ktorý Vám bude vyhovovať.

Výsledky vyhľadávania

Luboš Pavel

Luboš Pavel

Luboš Pavel vystudoval katedru autorské tvorby a pedagogiky na DAMU. Pracuje na Univerzitě Karlově. Každý měsíc načítá časopis pro nevidomé. Založil webové stránky Papyro pro autory, kteří si vydávají knihy převážně vlastním nákladem. 

Napsal několik knih, divadelní hry a filmový scénář.

V roce 2000 vyšla novela Dumbstin, pak Neobvyklá pohádka o Šídlovi a Teplomilovi, na cestě po Ladaku sesbíral materiál pro knihu Příběhy Malého Tibetu.  Dále humoristickou knihu Pan Šimral přichází. Vydal Inspiračník – nápaditý zápisník pro lidi, kteří tvoří, organizují, vymýšlejí. Jako ebook také vyšly knihy O Kuliferdovi a Dobrodružství animace. Při psaní textů je pro Luboše velmi důležitá zpětná vazba a kontakt s divákem či posluchačem. 

Luboš má své podcasty na iTunes Pohádkář a Komunikator, kde své příběhy vypráví.

Predmet: Tvůrčí psaní
Popis predmetu: V průběhu webinářů se budeme učit vyprávět příběh tak, aby byl zajímavý, čtivý a napínavý. Rozborem vlastních textů se dobereme jejich silných i slabých stránek. Společně se dobereme toho, jaké principy nám v textu fungují a jaké ne. Dostanete dostatek prostoru pro individuální práci a dotazy. V kurzu se mimo jiné dozvíte: Jak začít psát jak v sobě najít tvůrčí potenciál Jak napsat dobrý konec Jak stvořit dobrou literární postavu Kde hledat nápady Jaký zvolit jazyk a styl vyprávění Jakým způsobem gradovat děj a překvapovat čtenáře Jak vytvořit pointu
Zameranie: Písanie, Fotografia, Herectvo, Rečníctvo
17.2€/60min.Body:0
Lenka Martinková

Lenka Martinková

Predmet: Tvůrčí psaní
Popis predmetu: Chcete se stát spisovateli? Zúčastněte se mých hodin!
Zameranie: Čeština, Angličtina, Aritmetika, Biologie, Dějiny, Fyzika, Chemie, Občanská výchova, Dějiny umění, Psaní, 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ, Gymnázium, Jiné
180€/60min.Body:0
Reklama
Matus Molnar

Matus Molnar

Začal som písať, pretože ma nikto nepočúval. Je paradox, že potom ma začali počúvať všetci.

Vyštudoval som Marketingovú komunikáciu a reklamu na UKF v Nitre. Neskôr žurnalistiku.

Som človek, pre ktorého bude vždy prvoradý obsah a nie forma. Preto prepáčim gramatické chyby, ak obsah bude silný a plný vášne. Copywriting nie je lingvistika a copík nie je korektor. Copík tvorí príbeh a tam by mala byť upriamená jeho pozornosť. Sústrediť sa na všetko ostatné je nepodstatné.

Pracoval som v reklamných agentúrach od Prahy, cez Bratislavu až po Nitru.

Momentálne vediem kreatívny tím ľudí s vlastnou reklamnou agentúrou, kde skúšame nové formy propagácie a reklamy.

Okrem toho som písal pre Design mag a SHIZ o modernom umení a reklame. Píšem vlastnú knihu poviedok, ktorú zrejme nikdy nedokončím, pretože každým dňom vznikajú nové a nové príbehy, ktoré budú končiť až mojim odchodom a to, ako isto vieš, sa dopísať nedá.

LinkedinStackoverflow

Predmet: Copywriting/ideamaking
Popis predmetu: začiatočníci, pokročilí, profesionáli
Zameranie: Písanie
12€/50min.Body:0